Keď jeme mimo domu
Pikniky:
Používajte dobre izolovanú chladničku naplnenú ľadom. Zrejme by bolo najlepšie umiestniť ju radšej vnútri auta ako v kufri. Na pikniku by chladnička mala byť uložená v tieni a so zatvoreným vekom. Všetky surové potraviny majte oddelené od ostatných potravín. Neodporúča sa jedlo čiastočne uvariť doma a potom ho dokončovať na grile, lebo neúplné varenie podnecuje rast baktérií.
Reštaurácie:
Vyhýbajte sa reštauráciám, ktoré nevyzerajú čisto. Ak sa jedáleň zdá špinavá, kuchyňa bude pravedpodobne tiež. Vráťte každé "teplé" jedlo, ktoré nie je teplé alebo dôkladne uvarené. Hydina, ktorá je hoci len trochu ružová, by sa nemala konzumovať. Smažené vajcia by mali byť z oboch strán dobre usmažené. Čím je žĺtok tekutejší, tým je riziko väčšie.
Šalátové pulty:
Keďže v nich sa kombinujú jedlá, ktoré si vyžadujú rôzne stupne varenia a chladenia, šalátové pulty vytvárajú "ideálne podmienky pre mikróby". Overte si, či je šalátový pult čistý, a presvedčte sa, že jedlá, ktoré by mali byť chladené, sú na podložke z ľadu. No aj keď sú šalátové pulty dobre udržiavané, mikróby sa môžu prenášať z jedného zákazníka na ďalšieho. "Neviete, kto sa naposledy dotkol lopatky, ktorou sa neberá dressing".
Spoločenské stretnutia:
Hostiteľ pri servírovaní jedla bufetovým spôsobom "uloží na stôl malé množstvá jedla a dopĺa servírovacie nádoby z chlednej alebo ohrievanej zásoby, namiesto toho, aby nechal jedlo dlhý čas pri izbovej teplote". Studené jedlá udrživajte v teplote do 4 stupňov C a teplé jedlá udržiavajte nad 60 stupňov C. Mäso varené na neskoršie použitie by sa malo dať ihneď do chladničky a malo by tam zostať, až kým nepôjdete preč. Skôr ako sa jedlo zje, malo by sa znova dôkladne zohrať.